רעיונות להפעלות לימי הולדת

זמן קריאה: 2 דקות ריכוז רעיונות שונים, פשוטים ובעלות מינימלית שיאפשרו לכן לחגוג לילדיכם ולכל מי שתרצו יום הולדת שמח באמת כולל משחקים, הפעלות, יצירות ועוד תיהנו!

רעיונות שונים, פשוטים וזולים לחגיגת יום הולדת

אימהות ונשים רבות מחפשות רעיונות לחגיגת ימי הולדת אם לילדיהן ואם לקרובים אליהן. יום הולדת מתקשר בדרך כלל, אוטומטית לכסף, ולפעמים להרבה כסף. אז זהו, שלא חייבים להוציא סכום גדול כדי ליהנות ולשמח את האהובים שלנו. אני חושבת שכדי לחגוג יום הולדת צריך: רצון, שמחה ולהשתמש במה שיש בבית. כן. עם ציוד מינימלי ביותר, אפילו בלא כלום, תוכלו לחגוג את ימי ההולדת הטובים ביותר עבור האהובים עליכן בחיים: הילדים שזכיתם בהם.

משחקי תחרות

בכל המשחקים שלפניכן, רצוי שתתאימו את המשחקים/ההפעלות התחרותיות בהתאם לאופי המשתתפים והמסיבה (לנושא שבחרתן ועוד).

 1. משחק חפש את המטמון הביתי
 2. הפעלה בכף עם מים (בחורף רצוי עם כדור קטן במקום מים)
 3. ארץ עיר חי צומח דומם -אם הילד "עף" על המשחק הזה, למה לא לשחק בו ביום הולדתו?!
 4. משחק רב ספר פסוק
 5. משחקי ילדות של פעם– מרוכזים בפוסט זה משחקים רבים, תוכלו לבחור מתוכם ולשחק במשחק אחד או כמה משחקים.
 6. רעיונות נוספים להעביר את הזמן בכיף עם ילדים
 7. תחרות תחפושות: הניחו חומרי גלם שונים לפני הילדים. כל ילד צריך להכין תחפושת ממה שיש בפניו תוך זמן קצוב. בסיום הזמן הקצוב, כל ילד צריך להציג את עצמו וכולם צריכים לנחש למה התחפש. מנצח מי שגילה תחפושות של כמה שיותר משתתפים
 8. לנשוף על נוצה ומבלי לגעת בה להכניס אותה לתוך קופסא
 9. ללפף ילד בגליל נייר טואלט מבלי לקרוע את הנייר
 10. שאלון טריוויה על הילד/נושא המסיבה (כגון: מה …. אוהב יותר לאכול/לשחק.. ולתת 4 אפשרויות) זה שזכה במס' רב יותר של נקודות מנצח וזוכה בפרס סמלי כלשהו; לחבר ברכות לחוגג/ת (אפשר להיעזר בדף זה)

הפעלות

 1. מלכת האותיות אפשר להתאים גם לבנים כמובן. תוכלו לראות רעיונות רבים למתנות קטנות, רעיונות להפעלות ויצירות שונות.
 2. אבא/אמא של שבת – בפוסט זה הבאתי גם דוגמאות לציון אמא/אבא של שבת בבית ולא רק בגן/בכיתה. האבא או האמא של שבת יכולים להיות בעלי יום ההולדת עצמה וליהנות מיום הולדת עם ערך מוסף.
 3. הפרשת חלה– אם אתן מתכננות יום הולדת לילדה בוגרת או לחברה טובה תוכלו לשמח ולשמוח יחד איתה בערב אפיה מהנה במיוחד.
 4. סדנת הכנת שוקולד ביתי בצורות
 5. עוד רעיון יהיה לארגן מפגש להקראת סיפור וביצוע הפעלה מתאימה לסיפור כמו בסיפורים הבאים: השריפה שפרצה ביער הקסום, חוטב העצים והגמד הקטן, לרעיונות לסיפורים נוספים תוכלו להיכנס ל קטגוריית הסיפורים בבלוג וליהנות מסיפורים בעלי ערכים חשובים לחיים יחד עם הפעלה מהנה.
 6. משחקי תיאטרון בובות/הצגות
 7. מסיבת פיג'מות
 8. חבילה עוברת:
  בחרו חפץ/תמונה או כל דבר שקשור לילד או לנושא מסיבת יום ההולדת.
  עטפו את הדבר בכמה שיותר עטיפות. אני ממליצה להשתמש בבדים, חולצות/מכנסיים (בדקו שלא מתקמטים.. חבל לגהץ)/ציפיות/בדים/ או ניירות משומשים כגון דפי טיוטה.. מה שיש לכן בבית וקשרו בעזרת חוטים/סלוטייפ אם זה ניירות משומשים.
  לאחר שבחרתן ועטפתן, כנסו את הילדים כולם והעבירו את החבילה ביניהם. הראשון צריך לאחל ברכה לילד/ת היום הולדת. לאחר שאמר, עליו לפתוח אריזה אחת ולהעביר לבא בתור. לשדרוג, תוכלו להכין מראש, שאלון טריוויה על הילד/נושא המסיבה (כגון: מה …. אוהב יותר לאכול/לשחק.. ולתת 4 אפשרויות) וכל אחד צריך להשיב. מי שמשיב נכון פותח אריזה. המנצח הוא זה שפתח את האריזה האחרונה או זה שגילה מה מתחבא בחבילה.

יצירות

ארגנו ערב יצירות מיוחדות כגון:

 1. פסיפס
 2. יצירה חופשית
 3. הכנת קופסת משאלות לילד/ת יום ההולדת
 4. ציור קשקוש
 5. שחקו במשחק ציור בהמשכים
 6. קשטו את חדרו של בעל היום הולדת במכתבי ברכה ופתקים שתתלו/תניחו במקומות שונים לאורך כל היום כולו. תוכלו לצרף לכל מתנה, שי קטן, סמלי.
 7. יצירת מתנות: אפשר לרכוש מתנות סמליות בהתאם לגיל הילד/ה או בהתאם לשמו. מתנה לכל אות בשמו. וכאמור כל מתנה יכולה להיות גם משהו שעשיתן בעצמכן, שהאחים, או החבר/ה הכינו בעצמם.

בהצלחה ויום הולדת שמח!

לא לשכוח לכתוב ברכות ואיחולים לבביים ליום ההולדת

💜סמני👍, הגיבי ושתפי💜

הצטרפי לשיחה