איך לפתח דמיון ויצירתיות בקרב ילדינו?

זמן קריאה: 2 דקות הילד בחופש ומסתובב בחוסר מעש?? במקום להושיבו מול מסכים…. סייעו לו לפתח את דמיונו והיצירתיות שבתוכו… בהנאה!

ישנם ילדים שאינם צריכים שיפעילו אותם וברגע (או בכל עת….) שיש להם זמן לשחק הם משחקים, נהנים, מתווכחים ופועלים כמו ילדים… לעיתים יש צורך להתערב, לעזור להכווין ולהדריך אותם, אך לרוב לא ינדנדו "אמא מה עושים עכשיו?

לעומת זאת ישנם ילדים שצריכים גירוי מסוים כדי להפעיל ולהעסיק את עצמם. 

אז אם אתן אימהות לילדים מהסוג הזה, הזקוקים לעזרה כדי להעביר את זמנם בטוב ובנעימים (בלי מחשב/סרט) הפוסט הזה במיוחד עבורכן!

ילדים הם ילדים, וככאלה, לרוב לא יצטרכו יותר מגירוי קל לפיתוח הדמיון והיצירתיות הקיימת בהם מעצם היוולדם! 

הניחו לידם חומרים גולמיים כגון: 

פלסטלינה, דפים וכלי כתיבה/ צביעה, כלי מטבח, אבנים קטנות נקיות, עלים שנשרו מהעץ לאחר שטיפה קלה (דרך אגב איסוף חומרי גלם כאלו מהווה בעצמו פעילות כיפית לילדים!!) דבק וכל חומר גלם אחר הנמצא אצלכם שתבחרו. 

תנו לילדים להחליט מה לעשות, מה לבחור מבין שלל ההצעות שהנחתם לפניהם. 

ככל שיותר תניחו לילדים להחליט במה למלא את זמנם הפנוי מבלי לתת להם הוראות הנחיות משלכם,כך תסייעו להם לפתח עצמאות ובגרות, יצירתיות ודמיון ויתכן גם כשרונות מוחבאים…

  • למען ביטחונם ושמירה על היגיינה העדיפו כלי עץ, פלסטיק, סיליקון וכד' נקיים, שאינם בשימוש ותואמים לגיל הילד.
  • היו בטוחים כי החומרים שהשארתם אינם מסוכנים לשימוש וכי הילד יודע איך להשתמש בהם. המטרה בעצה זו היא לתת לילד עצמאות שיעסיק את עצמו בזמן שאתם לא נמצאים לידו. ולכן חשוב להקפיד על הבטיחות.
  • כמובן שניתן ורצוי לקיים גם יצירות יחד עם הילדים כחלק מחיזוק הקשר הורה- ילד אך גם כאן לתת לילד עצמאות לבחור בעצמו באילו חומרים להשתמש? איך היצירה תיראה?
    גם אם היצירה לא תצא בדיוק כמתוכנן מבחינתכן הניחו לזה ככה.. מה שחשוב זו ההנאה של הילד בפעילות והזמן שהוא משקיע במחשבה, בדמיון, ביצירה עצמה. החוויה מביצוע היצירה יחד.. פחות חשובה התוצאה. התהליך הוא החשוב!
  • חשוב לציין כי לעיתים מרב שימוש במסכי מחשב/ טלוויזיה, הדמיון והיצירתיות נפגמים. על השלכות משחקי מחשב וסרטים על ילדים- אפרט אי"ה ובעזרתו יתברך, בפוסט אחר. 

צרו בהנאה! 

הצטרפי לשיחה

הירשמי לניוזלטר שלי

שלום לך
נעים להכיר
:-)

הירשמי לקבלת תוכן מדהים לתיבת הדואר הנכנס, פעם בשבוע.

אני לא שולחת ספאם!