יצירת מסכה לילדים לפורים

זמן קריאה: 3 דקות מדריך להכנת מסכות פנים לילדים לפורים או לכל זמן של כיף, בדרך פשוטה, מחומרים ממוחזרים ו/או שיש בכל בית.. תיהנו!

מדריך להכנת מסכה לפורים מחומרים ממוחזרים שיש בבית

הפעם אני רוצה לשתף אתכן בדרך שלי להכנת מסכה. לא של קורונה (למרות שעשיתי שימוש בגומיות שלה) וגם לא לניקוי וטיהור עור הפנים… המסכה שאני רוצה להציע לכן כאן היא כמובן מסכה לילדים כחלק מתחפושת או כאביזר בפני עצמו בדרך פשוטה וקלה עם חומרים ממוחזרים מה שיש בבית.. כי כדי ליהנות לא מוכרחים להוציא הוצאות…

תיהנו מחוויית היצירה ומהמשחק עם המסכה!

חומרים נדרשים להכנת המסכה לתחפושת

 • קרטון דק למסכה: אפשר למחזר קרטונים כאלו מאריזות שונות של מוצרי מזון, או מחולצות מכופתרות (זה מה שאני עושה) וכד' אפשר גם בריסטול או צלחת קרטון וכו'
 • עיפרון, מחדד ומחק
 • דף טיוטה או דפי טיוטה תלוי כמה תשתמשו
 • נייר אפיה להעתקה
 • צבעים בהתאם לסוג המסכה שאתן רוצות ליצור
 • גומיות/סרט גומי וכד'. אני מחזרתי את הגומיות שהיו במסכות קורונה ישנות לפני שזרקתי אותן, הסרתי את הגומיות ושמרתי אותן לשימוש חוזר
 • דבק חם
 • מספריים וסכין יפני
 • קישוטים ואביזרים בהתאם לסוג המסכה שתרצו כמו נוצות, פייטים, חוטים וכו'.

מהלך הכנת המסכה

 1. ראשית מחליטים איזו מסכה נרצה להכין ובהתאם לכך, נביא את הציוד הנדרש. כדאי לבחור פנים ממבט קדמי, ברורות יהיה יותר קל לצייר ולהכין כך את המסכה.
 2. מודדים גובה ורוחב הפנים של הילדה ומסמנים על דף טיוטה. מודדים גם את מיקום העיניים יחסית למסכה שלכן ואת המרחק בין כל עין. כך תדעו לסמן בדף את מיקומם המדויק. תבדקו אם המסכה מכסה רק את העיניים או כל הפנים? מה הגובה שלה? ולפי זה תמדדו ותדעו היכן למקם את העיניים.
 3. מציירים בעזרת עיפרון על דף טיוטה את סוג המסכה שבחרתן לצייר על פי המידות שמדדתן. אפשר גם לחפש בגוגל את הסוג שרוצים ומדפיסים ראו למטה הנחיות. כשמציירים, אפשר לצייר רק חצי מהמסכה, תקפלו ותציירו את החלק השני באותה שיטה של העתקת ציוד לכל משטח. כך יצא לכן סימטרי.
 4. לאחר מכן אפשר להניח את הדף על הפנים של הילדה ולבחון אם זה אכן נראה מתאים (לפני צביעה, גזירה וכו')
 5. כאשר אתן בטוחות שהמסכה בסדר, קחו נייר אפיה והעתיקו את המסכה לקרטון שהבאתן. היכנסו כדי לדעת איך להעתיק ציור לכל משטח. כך מדף הטיוטה, תעבירו לקרטון = למשטח המסכה שלכן.
  • הארה קטנה: הקרטון צריך להיות רך שאפשר יהיה לקפל בעדינות ויתפוס במעט את צורת הפנים. קרטון קשה לא יהיה נוח על הפנים, ואם יהיה דק מדי, ייקרע בקלות. ממליצה מאוד לשמור את כל הקרטונים הנלווים לחולצות (ששמים בתוך החולצה לשמירת הקיפול…), לקחת קרטון מאריזות מזון וכד'.
  • לאחר שהעתקתן על נייר האפיה, אפשר לנסות שוב למדוד על הפנים ולבדוק שאכן המסכה מתאימה בגודל, ברוחב, והעיניים במקום הנכון.
 6. כעת, תצבעו, תוסיפו את כל הפרטים/האביזרים שהמסכה צריכה שיהיה לה. אין צורך לצבוע את העיניים ושאר האזורים שאמורים להיות פתוחים (למשל פה אם תרצו)
 7. גזרו את המסכה ואת העיניים ושאר החלקים במסכה שצריכים להישאר פתוחים.
 8. קחו גומיות והדביקו בעזרת דבק חם לקצב המסכה. ראו בתמונות. מקמו את הגומיות כך שיהיה קל להניח על האוזניים משני צדדים. תבדקו שהן לא יהיו יותר מדי צמודות שלא יכאיב להניח את המסכה. לקחתי גומיות של מסכות קורונה והדבקתי בקצוות המסכה משני צדדים למעלה ולמטה (כמו במסכת קורונה). אפשר עם גומייה רגילה
 9. וזהו… תיהנו!!!!

מסכות להדפסה

במקום לצייר את המסכה, אפשר להדפיס מסכה על דף A4 רגיל או על שמינית בריסטול למשל:

 1. הדפיסו את התמונה המתאימה לכן על גבי הדף שהחלטתן (פשוט או שמינית בריסטול/דף עבה אחר)
 2. אם הדפסתן את המסכה על דף A4 רגיל (אפשר לקחת דף טיוטה שכתוב עליו בצד השני) עליכן יהיה להעתיק אותה על קרטון כמו שהסברתי לעיל בעזרת נייר האפיה.
  • אם הדפסתן על דף עבה יותר, תוכלו לעבור לשלב 4.
 3. לאחר שהעתקתן לנייר האפייה תעתיקו לקרטון (או לשמינית בריסטול או לחומר עבה יותר אחר).
 4. כעת, צבעו, הוסיפו אביזרים בהתאם והדביקו את הגומיות בצדדים.
 • אני לא ממליצה להדביק דף מדפסת רגיל, פשוט על קרטון זה לא יוצא איכותי, לא יוצא מספיק יפה. הדף דק מדי, בעייתי לצבוע אותו עם צבעים כמו טושים, גואש וכו', גם ההדבקה לא יוצאת יפה. הרבה פעמים או שלא נדבק מספיק טוב או שהדף מקבל גלים כאלו… לכן או שתדפיסו ישירות על דף מספיק עבה וקשיח כמו שמינית בריסטול, או שתעתיקו ותעבירו לדף כזה.

שיהיה בהצלחה רבה והעיקר להיות תמיד בשמחה בע"ה!

אפשר בשמחה לשאול שאלות מטה בתגובות אשמח לסייע..

לקריאה נוספת

הצטרפי לשיחה