משחק רב ספר פסוק

זמן קריאה: 2 דקות רב ספר פסוק הינו משחק מקורי וייחודי מבוסס על כללי משחק ארץ עיר ומאפשר לרכוש ידע ובקיאות בתנ"ך, בארון הספרים היהודי ורבני ישראל. תיהנו!

משחק ארץ עיר בגרסה התורנית מהנה בעל פה שאפשר לשחק בכל מקום ובכל עת

המשחק "רב ספר פסוק" מבוסס על משחק ארץ עיר חי צומח דומם. לפיו, פתחתי משחק דומה לפי סדר א – ב על פסוקים, רבנים וספרי קודש. המשחק מסייע ברכישת ידע רב ובקיאות בתנ"ך, בארון הספרים היהודי ורבני ישראל לדורותם.
חשוב לי להבהיר כי את המשחק הזה משחקים בעל פה בלבד. זאת מפאת קדושתם של הפסוקים, וכדי למנוע את הצורך בגניזה. לכן תוכלו לשחק את המשחק בכל עת, בכל מצב: בבית, ברכב, בהמתנה, בשבתות, חגים וחופשות, בחול המועד סוכות/פסח ועוד.
משחק מלמד ומהנה!

תשובות למשחק רב ספר פסוק

מהלך המשחק

משחקים לפי כללי הארץ עיר.

  • בוחרים משתתף שיאמר את סדר הא-ב בשקט עד שמשתתף אחר עוצר אותו במילה סטופ – STOP.
    האות עליה נעצר המשתתף, היא האות עליה משחקים בסבב זה
  • לאחר שהאות נבחרה, כל אחד מהמשתתפים צריך לחשוב בראשו על פסוק, שם של רב או איש בתנ"ך ושל ספר קודש המתחיל באות הנבחרת
  • הראשון שמצא תשובה לכל סעיף (רב, ספר, פסוק) צועק עצור Stop ועוברים לגילוי התשובות
  • כל אחד בתורו נותן את תשובתו לכל סעיף אפשר לבדוק את נכונות התשובות
  • שדרוג משמעותי למשחק רב ספר פסוק יהיה במתן הסברים ומידע נוסף כגון: לפרש את הפסוק, להסביר על הספר כגון באיזה נושא עוסק? מי חברו? באיזו תקופה? מה כתוב בו? וכך אודות הרבנים.

סיכום

משחק זה הינו משחק מאוד מעניין, מהנה ומלמד. אנחנו משחקים בו כל המשפחה יחד בזמנים שונים. ראשי תיבותיו בשינוי סדר האותיות, יוצרים את המילה פר"ס: פסוק, רב, ספר. וכשמו כן הוא פרס אמיתי. הפרס הגדול ביותר שנוכל להעניק לילדינו הוא ידע. ועוד פעם ידע. ידע הוא עולם בלתי נגמר. עולם שככל שניקח ממנו כך נרצה ממנו יותר וממנו לא ניגרע דבר. הוא ישאר איתנו לעולם. הוא שי אדיר שלא תופס מקום אך ממלא את כל יישותנו.

ומה אנו צריכות ללמוד יותר מכל דבר בעולם אם לא את ספר הספרים התנ"ך, את שמות רבני ישראל לאורך כל הדורות כולם? את שמות ספרי הקודש הגדושים בחכמה יקרה? הלוואי שנזכה לידע ולהעמיק עוד ועוד.

ברכה והצלחה ומשחק מלמד ומהנה!

תשובות למשחק רב ספר פסוק

אם תרצו יש גם תשובות למשחק ארץ עיר

💜לא לשכוח לסמן 👍 להגיב ולשתף💜

הצטרפי לשיחה

4 תגובות