איך לארגן מסיבת יום הולדת בבית בתקציב נמוך

זמן קריאה: 3 דקות הסברים מפורטים לארגון מסיבת יום הולדת במינימום השקעה ומקסימום חוויה! כולל הצעות לנושאים שונים עם הפניות לרעיונות להפעלה ומשחקי יום הולדת!

טיפים והמלצות לארגון מסיבת יום הולדת כיפית, בלתי נשכחת ובהשקעה כספית מינימלית

בשנים האחרונות החלה תופעה של חגיגות ימי הולדת המוניות בפארקים ובגינות ציבוריות, עם שירים, מפעילים, אוכל לרוב ועוד. מסיבות שעולות הון. כך שאפילו מי שידו איננה משגת, מתחנן לקבלת צדקה וחסד באמצעים שונים כולל דרך הרשתות החברתיות והעיקר שילדם יחגוג "יום הולדת משגע כמו כולם".
אבל, מי אמר שעל כל יום הולדת צריך להשקיע הון??? ומי קבע שיום הולדת בלתי נשכח נחגג עם מפעיל/ה בפארק השכונתי עם כל ילדי הכיתה והשכונה?? בייחוד שברוב המקרים כל השאריות והלכלוך נותרים הם לניקיונו של פועל הניקיון שאף לא הוזמן למסיבה אך נאלץ לנקות בעצמו…??!

טוב, אז בטח הבנתן את כוונתי ודעתי… יום הולדת יכול וצריך להיות מאורע משמח ואפשרי לכולם. יחד עם זאת הוא צריך להיות ייחודי, מקורי ומתאים לכל אחד ואחד.

לכן רשמתי המלצות וטיפים איך לארגן מסיבת יום הולדת שמחה, מיוחדת ובלתי נשכחת באמת.

ארגון מסיבה בתקציב נמוך

כדי לארגן מסיבה מוצלחת חשוב לחשוב על כל הפרטים והדיוקים האפשריים. להלן הנקודות העיקריות שיש לקחת בחשבון לפי "תקציב נמוך":

 • תקציב
 • קישוט
 • ציוד
 • יעדים (מקום ומטרות שתרצו להשיג במסיבה)
 • בטיחות האירוע
 • נושא
 • מוזמנים
 • וכיבוד

כעת, אפרט ואתאר את ארגון המסיבה תוך לקיחה בחשבון את נקודות "תקציב נמוך" שציינתי לעיל.

כדי להחליט על הסכום עליכן לחשוב על הפרמטרים הבאים "מסיבה":

מי חוגג ועם מי?

מה היא/הוא אוהב/ת ורוצה ליום ההולדת? מי המוזמנים שישתתפו? האם להזמין את כל הכיתה? אולי אפשר להזמין רק 2-3 חברים הכי קרובים? חשבו על אופי המשתתפים כך תוכלו לבחור ולהחליט את הסעיף הבא:

סוג ואופי האירוע

טיול? יציאה?סדנה? מסיבה משפחתית? כיתתית? מסיבת הפתעה או מתואמת. חשבו על הנושא של האירוע שילווה את כל האירוע למשל מידה טובה שיש לבעל האירוע, משהו שהוא אוהב וכד' ואז כל התוכן, הקישוטים, ההפעלות שיהיו, יהיו סביב הנושא שבחרתן. ולפי סוג ואופי האירוע, תדעו לחשב גם איזה ציוד נדרש? תחשבו על נושא הבטיחות באירוע ומה יעדי ומטרות האירוע: האם יש מיקום מסוים שנדרש לאירוע? האם המטרה היא נטו כיף לילד או על הדרך גם גיבוש משפחתי למשל? וכו'

ישימות ובכלל זה בודקים מה יש בבית וכיצד הללו יכולים להתאים ולהוביל ליעדים שהצבנו ובחרנו

האם יש קישוטים כבר מיום הולדת קודם או קישוטים שאפשר להכין בבית בקלות? אילו משחקים/הפתעות, כיבודים אפשר להכין בבית בזול? מה יש ומה אני יכולה להשיג בקלות לטובת האירוע? האם מיקום האירוע דורש התארגנות מיוחדת?

בריאות ובטיחות

הנושא הכי רגיש והכי חשוב בעיני… כי בסופו של דבר כל רצוננו בחגיגות ימי הולדת הוא לשמוח ושהאירוע יעבור בשלום. לכן חשוב מאוד להקפיד על כללי הבטיחות, לבחון את השטח, הכיבוד וכו' שמתאים למשתתפים. למשל אם יש ילדים/מוזמנים אלרגיים לוודא שאין כיבוד בעייתי עבורם.

כמוכן, בדקו את שטח האירוע שלא יהיה דבר שעלול להיות מסוכן וכן הלאה.

הפתעות ובכלל זה הכיבוד שיוגש במסיבה

זה כבר הדבר האחרון חשוב לא פחות מכל שאר העניינים: אני אישית ממליצה לחשוב על הפתעה, מתנה צנועה שתשמש את הילד/ילדים המוזמנים לטווח ארוך. אני לא ממליצה לקנות הפתעות בהכל בשקל… הרבה פעמים מרוב שהן זולות, הן נשברות ומתקלקלות מהר וגורמות צער ואכזבה למקבלי ההפתעה… לכן נסו לחשוב על הפתעה שתוכל לשמש הרבה זמן וגם לא תעלה יקר.

אפשר לחשוב על פעילות חווייתית כגון סדנה למשל, שבסופה הילדים יצאו עם הפתעה שהכינו בעצמם: כגון: להכין שוקולד בבית, לאפות עוגיות (יש מתכונים מוצלחים כאן) , להכין סבונים, שרשראות חרוזים, יצירה כל שהיא ועוד. ממליצה להיכנס ל- רעיונות להפעלות בימי הולדת

לגבי הכיבוד, כפי שציינתי ממליצה לבדוק את המוזמנים שאין ילדים עם אלרגיות ולהתאים את הכיבוד. בנוסף, ממליצה להכין כיבוד בריא וטעים שדרך אגב גם יכול לשמש כחלק מפעילות היום הולדת: למשל להכין פלאפל יחד עם סלט ערבי.

גם ביום הולדת לא "חייבים" להרעיל את ילדינו בממתקים, סוכריות, חטיפים וכו'.. אפשר לבחור כיבוד בריא וטעים שיעשה טוב לכולם..

לסיכום

יום הולדת, הוא היום בו האדם נולד. היום בו החליט הקב"ה שהעולם לא יכול להתקיים בלעדיו.. על כן יום זה הוא יום גדול. יום שבו הוא סיים שנה נוספת בחייו ופותח את שנתו החדשה. כדי לזכות לשמחה מקסימלית ביום כזה בעלות מינימלית יש:

 • לחשוב ולתכנן את האירוע ב"תקציב נמוך" ולפי הנקודות הללו לבנות את ה"מסיבה".
 • לפי אופי ורצון בעל יום ההולדת והמוזמנים: התאימו את הנושא, התוכן, ההפעלה, הכיבוד וכו'.
 • השקיעו סכום מינימלי וסמלי והתאימו את האירוע לתקציב שלכם ולא את התקציב לאירוע שלכם…
 • לא חשוב מה מקובל בחברה ומה כולם עושים אלא מה מתאים לנו ומה ישמח את בעל/ת יום ההולדת.

רעיונות להפעלות בימי הולדת

ברכות ואיחולים לבביים ליום הולדת

💜בהצלחה ויום הולדת שמח!💜

הצטרפי לשיחה

2 תגובות