אודות אמא פוטי

ראשית דבר – תודות

ברצוני לפתוח  בתודה עמוקה לבורא עולם על כל חסדיו הרבים, נפלאותיו האינסופיים ועזרתו התמידית איתי. אני מודה לה' על כל מה שנתן, נותן וייתן. על כל מה שעשה, עושה וייעשה עבורי.

שנית ברצוני להודות מקרב ליבי לבעלי היקר שתומך בי, דוחף, מעודד, מבקר, מאשר, פועל ועושה תמיד כל שיכול עבורי. על ידו ובעזרת ה' נבנה האתר הזה.
לולא עזרתו ותמיכתו דברים רבים וטובים לא היו קורים לי…

שלישית, תודה לילדיי החביבים שנתן לי ה' הטוב, שעליהם אני מתנסה ברעיונותיי והם גם אלו שמסייעים, דוחפים ונותנים לי את התמריץ לפעול, לעשות, לנסות, לשנות וללמוד.

אחרונות חביבות להן אני חייבת תודה עמוקה הן כלל הנשים הרבות מאוד שפגשתי בחיי שמהן ובזכותן למדתי ורכשתי ידע וניסיון עצום.
הראשונה שבהן היא אימי היקרה ז"ל ששימשה עבורי דמות לחיקוי, דוגמת מופת לתפקיד האישה היהודייה, למידות טובות, לאמונה, לרעיה, לבישול ואפיה ולדברים רבים ביותר. תודה גם לאחיותיי היקרות הי"ו, וחברותיי הרבות שמלוות, מעודדות ותומכות. כל אלו סייעו לי ועצבו את אישיותי.

רקע קצר עלי – מי אני?

הנני בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית ובעלת ידע מקורסים מקצועיים שונים ומתוך מאמרים ומחקרים אינספור שקראתי בתחומי חיים רבים ביניהם: ספרי קודש, ספרי הגות ומוסר יהודיים, רגש, נפש, מחשבות חיוביות, חיים ללא כימיקלים ועוד.
חשוב לי להבהיר – אינני מטפלת כלל וכמובן שאינני מטפלת מוסמכת מכל תחום שיהיה (רפואי, נפשי, רגשי, טבעי וכד'). על כן כלל המידע המובא ושיובא בבלוג זה אינו מהווה ייעוץ וחוות דעת מקצועית כלשהו. אני מביאה את גישתי, דעתי ואמונתי האישית בלבד כל אדם/אישה הנעזר/ת במידע בבלוג י/תפעל בהתאם לראות עיניו/ה ובאחריותו/ה. בהתאם לצורך י/תפנה לקבלת ייעוץ ועזרה מקצועית מוסמכת בהתאם.

כמה מילים על הבלוג המיוחד שלי

שם מעט מוזר לא אכחיש… אך יש לו סיבה מהותית: 
כשנולד בני הבכור נ"י נהגתי לקרא לו בצרפתית petit, הבעל הישראלי המדהים שלי ניסה פעמים אינספור להגות את המילה petit בהברה צרפתית אמיתית אך לא הצליח אלא לבטא את המילה פוטי….puti וכך בעצם מאז נדבק כינוי זה לכל אחד מבני משפחתנו….
בעצם "אמא פוטי" הינו כינוי המבטא אותי במהויותיי השונות:
הן להיותי אמא ואישה קטנה ופשוטה, ילידת צרפת (המילה petit משמעותה קטן בצרפתית) ותושבת הארץ הקדושה עם "עברותה" של המילה… 

ואם תרצו אז פוטי אלו ראשי תיבות של:
פונדק וירטואלי לטיפים יעילים 

שכן בלוג זה מהווה מעין אכסניה, פונדק וירטואלי לרעיונות טי"פים – (טובים, יעילים ופשוטים) שונים שניתן לקחת ולהתאים להמשך דרכנו בחיים… כך בעצם במקום אחד ירוכזו ויגובשו מידעים ועצות בתחומי החיים השונים שאני אוהבת, מאמינה ודוגלת בהם כאשר הבסיס הוא: מינימום משאבים – מקסימום רווחים. להפיק את המירב מהמועט.

מרבית הרעיונות שהובאו ויובאו הם רעיונות שלי או רעיונות ששדרגתי/התאמתי/כתבתי בעצמי ואם לא כך, אציין מקור במידת האפשר.

מטרתי העיקרית, היא להנחיל ולהעביר הלאה מהידע שלי, מניסיוני, מאישיותי בכלל, לילדיי וצאצאיי שיישאר להם לזיכרון עולם וכן כדי לעזור ולהשפיע לכמה שיותר נשים ואימהות, על מנת להתמודד באופן אופטימלי יותר עם מציאויות החיים הרבות…

כפי שהזכרתי, הבלוג מיועד לנשים ואימהות שרוצות לקבל ידע, רעיונות, טיפים ועצות במגוון תחומים: התפתחות אישית והעצמה, זוגיות, חינוך, משחקים והפעלות לילדים ולמבוגרים, מתכונים, ענייני נשים ובית כגון: ניקיון, ארגון וסדר, מלאכות סריגה ותפירה פשוטות ובסיסיות.

כמוכן בבלוג שלי תוכלנה לקרא סיפורים המתאימים לבני כל הגילאים, משלים, חידות, פתגמים, ברכות ואיחולים ובעצם רק דברים טובים!

ולסיום

כולי תקווה שבלוג זה יוכל לסייע ואפילו להקל במעט את ההתמודדויות הרבות שאנו כנשים חוות בעולם בין בני הזוג שלנו, בני משפחתנו כאימהות, אחיות דודות וכד', כנשים עובדות.. ובכלל בינינו לבין עצמינו כל אחת בפני עצמה..  ולהביא אותנו למקום טוב יותר בחיינו, להצלחה בשלום הבית, לחיים רגועים נטולי לחצים מיותרים ככל האפשר… אני מתפללת שגם בריאותנו תושפע מכך. הרמב"ם כבר לימד אותנו על הקשר בין הגוף לנפש וממנו התפתחה האמרה הידועה "נפש בריאה בגוף בריא".

אני מאמינה בכל ליבי שככל שיותר נעבוד על עצמנו, מבחינה מוסרית, ערכית, רגשית, ככה נקל עלינו את ההתמודדויות הרבות במציאויות השונות הנוחתות עלינו ביומיום… ככל שנפתח חוסן נפשי חזק יותר ככה נצליח לחיות טוב יותר בכל מובני המילה. וכמובן נעביר הלאה לבני משפחתנו את המסרים החשובים של החיים.

💜בברכת תודה לבורא עולם 💜