לאפי הארנבונת וחברותיה מהיער הקסום

זמן קריאה: 3 דקות זהו סיפור על ארנבונת קטנה שהייתה רעבה וחפשה מזון להשביע את רעבונה… מה תעשה הארנבונת? כיצד תסתדר? היכנסו ותגלו. סיפור מרתק שמאוד כדאי לקרא.

סיפור על אחווה ועזרה הדדית

במהלך החופש הגדול, חשבתי לעצמי: אני אכתוב סיפור ואפרסם אותו בבלוג של אמא. חשבתי וכתבתי, ציירתי אותו אפילו וישבתי עם אמא שלי לכתוב אותו במחשב כדי שיתפרסם בבלוג שלה. אמא עזרה לי קצת לכתוב אותו כדי שהסיפור יצא מוצלח. אני מקווה שתאהבו אותו ותשלחו לי תגובות אשמח מאוד לקרא מה שאתן כותבות.

זהו סיפור מרתק על חיות ביער הקסום ששרדו את החורף ונהנו מהאביב.

קריאה מהנה!
ממני לאה, הבת של אמא פוטי

הארנבונת בשלג מחפשת מזון

פעם אחת ביער הקסום ירד שלג.
לאפי, ארנבונת קטנה רעבה הייתה. חורף. קר היה לארנבונת.
חיפשה הארנבונת מה לאכול, אך לא מצאה. כי השלג כיסה את האדמה ואוכל לא ראתה.
הלכה לאפי הארנבונת אל חברותיה החיות ואמרה להן: "בואו ונרים יחד השלג כי האוכל מכוסה בשלג".
החברות, שאף הן היו רעבות, עשו מיד כדבריה: הרימו יחדיו את השלג. כל חיה מצאה אוכל שמתאים לה. הארנבונת מצאה כרוב אחד קטן, הוציאה אותו ולקחה אותו אל ביתה. התרנגולת מצאה זירעונים והכבשה מצאה פינת עשב קטנה שהשביעה אותה. משפחת סנאים מצאו אגוזים שנפלו מאחד העצים. ואילו האיילה הקטנטנה, שאהבה מאוד לשחק עם החיות הקטנות שביער, הצליחה למצא פטריות ועלים קטנים.

כך בעזרת שיתוף פעולה, אהבה, אחווה ועזרה הדדית הצליחו החיות לסייע זו לזו בתקופת החורף ועברו אותה בשלום עד בוא האביב.

הארנבונת וחיות היער באביב

הארנבונת הקטנה ושאר חיות היער, עברו בשלום את החורף הקר אודות לתמיכתן אחת בשניה. לולא עזרתן מי יודע מה היה קורה לחיות ואיך היו שורדות את החורף? מזל שהן כאלו חברות טובות!

הבוקר, לאפי הארנבונת הקטנה קמה בקפיצה שמחה. למה? מה אירע ששימח את הארנבונת? האביב הגיע! ואיך ידעה הארנבונת שהאביב כבר כאן? כיון שראתה את השמש זורחת, הפרחים החלו לצמוח, העצים החלו להוציא פירות ומתוך האדמה בצבצו שורשים וירקות טריים, עלים ירוקים ורעננים. כבר מזה מספר ימים שהארנבונת שמה לב לשינויים שחלים ביער. והבוקר היא גם הרגישה את זה ממש. היא הריחה את האביב. את הפריחה. "איזה טוב מאוד ונעים לי היום!" אמרה הארנבונת הקטנה. "אצא לי לטייל בחוץ ואבקר את חברותיי שישנו במהלך החורף. הן בטח מתגעגעות אלי כפי שאני מתגעגעת אליהן, דובה היקרה, בואשית החמודה וגם צבית האהובה".

הארנבונת יצאה לדרכה והלכה לדובה ויחדיו יצאו לבקר את בואשית היקרה. שלושת החברות הטובות הלכו לצבית האהובה שלהן. החברות הטובות קראו לשאר חיות היער לאיילה הקטנה לסנאים, לתרנגולת, לציפורים ולכבשה וכולן שיחקו יחד ביער.

כמה הן שמחו לפגוש אחת את השנייה, ואמרו: "כמה טוב שבא האביב, נשחק יחד, נשיר שירים ונהנה כולנו יחד!" כך רקדו ושרו החברות הטובות. בסוף היום, הודו החיות זו לזו וחזרו הביתה עייפות ומרוצות.

שאלות לדיון ומוסר השכל

אני ממליצה לחשוב על רעיון ליצירה, למשל:

  • אפשר לקחת מגנט בגודל שרוצים, לקחת דף ולהדביק אותו על המגנט. כדאי שהדף יהיה בגודל המגנט (עדיף גדול).
    על הדף תציירו ארנבת עם אדמה וירקות ופתיתי שלג שיורדים. כדאי שתיקחו דף שחור כדי שתוכלו לצייר את השלג הלבן. אתן יכולות לקחת קלקר לפורר אותו או לתת לילדים שלכן לפורר ואת הפירורים האלו להדביק על דף שחור וזה יהיה פתיתי השלג. את הארנבת אפשר לצייר גם מפסיפס. ואפשר לעשות את השלג עם גואש/טיפקס..
  • אפשר לעשות את הסיפור בציור או החלק של האביב או של השלג או שניהן יחד.
  • האימהות יכולות לספר את הסיפור וגם לשאול שאלות כגון: מה קרה עם החיות? מי נתן להן לאכול? איך הן הסתדרו? מה היה קורה אם הן היו רבות ומתווכחות ולא רוצות לעזור אחת לשניה? מה למדתם מהסיפור? ועוד..
  • כדאי לכתוב למשל ארנבת ולצייר במיקרוגרפיה.

חשוב לי לספר לכן שאני למדתי מהסיפור שצריך להיות בשמחה, ליהנות ולעזור תמיד תמיד!

ואם תרצו סיפורים מרתקים נוספים שאמא שלי כתבה אז יש כמה בבלוג:

💜מאחלת לכולן הרבה שמחה ונחת מהילדים. אוהבת לאה💜
(את הסיפור כתבה ביתי כשהייתה בת 7 – בקיץ התשפ"ב- מיוזמתה ומרצונה, ולאחר מכן ישבנו יחד לסדר אותו מעט, לעבות אותו, ולהקליד אותו יחד אך הרעיון, העלילה כמו ניסוח המשפטים ברובם הגדול שלה, כמובן תקנתי שגיאות כתיב). דרך הסיפור למדנו יחד על חיות שישנו שנת חורף. על סימנים המבשרים את בוא האביב. על המצוקה של החיות במהלך החורף, אך בעיקר על האהבה והעזרה שהן תמיד קרש הצלה בכל עת ובכל מצב גם בקרב חיות יער.

הצטרפי לשיחה

8 תגובות