זמן קריאה: 4 דקות סיפור ילדים קצר לדמיון מודרך על יער וטבע שעושים טוב על הלב, להרגעת והרפיית הגוף, הלב והמחשבה. ברכה והצלחה והרבה רוגע ושלווה!

סיפור מרגיע לדמיון מודרך לילדים

אימהות יקרות,

לפניכן, סיפור ילדים קצר שחיברתי וסיפרתי בהזדמנויות שונות לבנותיי הקטנות. הסיפור מהווה בסיס לדמיון מודרך. תוכלנה לקצר ולהאריך, להרחיב בתיאורים, לשנות ולהתאים בהתאם לצורך ולרצון. אין צורך להקריא את הכותרות הן נועדו בשבילכן, להתמצאות בסיפור ובשלביו השונים.
רצוי שהילדים יעצמו עיניים, ישכבו או ישבו במקום נוח, שקט ורגוע. כך יוכלו להקשיב ו"להיכנס" בדמיונם לסיפור תוך כדי ביצוע המשימות (כמו הנשימות, פקיחת העיניים, ועוד).

ספרו את הסיפור בקול נמוך, שקט ואיטי. ממליצה להוסיף ברקע קולות של יער . כך תשדרגו את האווירה (למשל בהשמעת ציוצי ציפורים, קולות של מים זורמים וכד'). והעיקר שאתן וילדיכן תיהנו מהחוויה!

להנחיות לדמיון מודרך היכנסו לכאן

💜לנשום, לדמיין ולהצליח!💜

הנסיכה הקטנה "טובה"

היו הייתה נסיכה קטנה ששמה שרה. אך האמת היא שכל מי שהכיר אותה קרא לה "טובה". כי הנסיכה הקטנה הייתה תמיד טובה. מידותיה היו נאות ואציליות. היא דברה יפה ובכבוד לכולם. אהבה לעזור ולתמוך בכל אחד. ללמוד ולגלות דברים חדשים ומדהימים על העולם ועל כל הקיים. כן. שרה הנסיכה הקטנה, הייתה טובה לכולם. בדרך כלל, הצליחה להתגבר על כל האתגרים. אך לעיתים, עמדו בפניה מכשולים שהשפיעו עליה לא לטובה. והיא לא רצתה בכך. לכן מצאה דרך מיוחדת לחזור לעצמה ולטוב שבה. היום הזה, היה יום כזה. אחד מהימים ההם שהשפיעו עליה לא לטובה.

לאחר שחזרה מלימודיה, חשה הנסיכה מועקה ולחץ בלב לאור העומס הרב. משימות ושיעורים רבים היה עליה להספיק ולהכין. ובנוסף היא חיפשה מענה לדילמות וסוגיות שהיו מנת חלקה ביום זה. כן. הרבה מאוד מכשולים. היא הרגישה שלעבוד ולמלא מטלות ולחפש פתרונות בצורה כזו לא יהיה יעיל. ולכן, החליטה לצאת לטייל ביער הקסום. שם, היא תוכל לנוח ולהירגע מעמל יומה, ולתכנן את צעדיה. כך תחזור לארמון בראש נקי עם מחשבות מסודרות. באופן כזה תוכל הנסיכה להיות יעילה יותר בעבודתה ולמצא מענים הולמים לבעיותיה.

הנסיכה הקטנה ביער הקסום – הכנה להרגעה

שרה "טובה" הקטנה, אהבה מאוד לשחק ביער הקסום הסמוך לארמון. ביער הקסום חיכו לה חבריה, כל בעלי החיים. היו שם גורים ממינים שונים של בעלי חיים, ארנבות ושפנים, שועלים וזאבים, ציפורים ובעלי כנף רבים, דובים, איילים, צבאים, זוחלים ועוד בעלי חיים רבים. בעלי כנף וחיות מים, חיות הולכות על ארבע ועל שתיים.
ביער הקסום כולם היו חברים של כולם. לא היו חיות טורפות ומסוכנות. לכן, הנסיכה הקטנה לא חששה להיכנס ליער ובקרה בו לעיתים קרובות.

הנסיכה קיבלה כמובן את רשות אימה המלכה ושמה פעמיה לכיוון היער. הנה, היא נכנסת ליער ומתבוננת סביבה. אח! איזו אווירה! איזה ריח משכר של פרחים עולה משדה הפרחים! הנסיכה מתענגת על הריח הנעים-ריח בשמים, ועיניה בולעות בצמא את שלל הצבעים. היו שם פרחים כחולים, אחרים סגולים, צהובים, ורודים, כתומים, אדומים. פרחים מכל הצבעים!

יושבת הנסיכה בין פרחי הבר היפים שבשדה הפרחים, תחת השמש המחממת והמאירה באור נעים. יושבת, עוצמת את עיניה ונושמת עמוק. נשימות איטיות, רגועות ושלוות. בדמיונה, רואה הנסיכה פרחים מסוגים שונים. מקשיבה היא לציוץ הציפורים. ציוצים נעימים, שמחים. עליזים. פרפרים בשלל צבעים עוטים על עלי הכותרת היפיפיים. הנסיכה נושמת, שואפת לקרבה שוב ושוב את ריח הפרחים.

ליד שדה הפרחים, זורם נחל קטן. הנחל השקט קראו לו החיות. כי מעולם לא היו בו אסונות. מימיו היו מתוקים וטעימים ושרתו את כל בעלי החיים. הנחל השקט הזרים מים עד לאגם הגדול שביער. אגם רחב עם מים תכולים צלולים. מים טהורים ומרעננים. ברבורים שחורים וצחורים שחו בו בהנאה, לידם ברווזים בצבעים שונים ואפילו חסידה לבנה עמדה בו, באגם, על רגל אחת.

הנסיכה, היושבת בשדה הפרחים, בעיניים עצומות, מקשיבה לקולות היער הקסום. לקולות הציפורים המצייצות, לקולות הדבורים המזמזמות, לקולות הרוח הקלה הנושבת בין עצי היער, לקולות שקשוקי כנפיים וגם לקול זרימת מי הנחל השקט ופכפוך מי האגם.

הנסיכה הקטנה מכניסה לתוכה את שלוות היער הקסום

שם בשדה הפרחים ישבה הנסיכה ושאפה ונשפה.
שאפה אל קרבה את השקט והשלווה ששררה בעת זו ביער הקסום. היא שאפה לתוכה, את כל הקולות העליזים והשלווים, את ריח הבשמים המדהים. ונשפה החוצה את הלחצים, המתחים. את הבלבולים והתסכולים. את החששות והפחדים. נשפה והוציאה מעצמה את כל הקשיים ומורכבויות החיים.

הנסיכה הקטנה, ממשיכה לעצום עיניים. וכעת, בדמיונה, ראתה את עצמה מטיילת. מתבוננת על כל מה שהיער הקסום והמקסים מציע לה. על החיות הקטנות, הארנבות והשפנים. הסנאים והדובונים הקטנים. והנה תוך כדי טיולה, נעמדת היא בפני שער סגור. במבט קל, מבינה הנסיכה שהשער אינו נעול במפתח. אז היא פותחת אותו. לאט ובזהירות. השער נפתח. מאחוריה, נעמדו חיות יער רבות סקרניות אף הן, לדעת מה מסתתר מאחורי השער. אך זאת לא מגלה להן הנסיכה. היא נכנסת לבדה דרך השער, וממשיכה להתבונן סביבה ולנשום עמוקות את כל הניחוחות החדשים. ובעיניה הטובות מביטה בהשתוקקות עצומה, על כל המראות החדשים המתגלים בפניה מאחורי השער של היער. כן. עכשיו הנסיכה הקטנה זכתה להכניס לגופה ולמוחה את השלווה הקסומה.

הנסיכה השלווה חוזרת הביתה

הנסיכה כבר מרגישה רגועה ושלווה. היא מרגישה שמחשבותיה הסתדרו התבהרו. השאלות והתהיות שאפפו אותה תחילה, נמוגו. במקומן קיבלה היא תובנות ופתרונות. מחליטה הנסיכה לפקוח את עיניה ולסיים את מסלול הדמיון שבה הלכה בשעה האחרונה. לאט, לאט פוקחת היא עיניים. ממשיכה היא לנשום עמוקות, לשאוף ולנשוף. לשאוף ולנשוף. ושוב לשאוף ולנשוף. זהו. היא מתעוררת מדמיונה המרגיע. מתבוננת סביבה, ורואה את כל חבריה-חיות היער מביטים בה. שקטים ודוממים. ממתינים למוצא פיה.

לאט ובעדינות, בשמחה ורעננות, מחלצת היא את איבריה. תחילה את כפות ידיה, לאחר מכן כתפיה וצווארה. אותם מזיזה לשני הצדדים בסיבובים קטנים ומרגיעים. ממשיכה היא להזרים דם לשאר הגוף, הגב, המותניים הברכיים, הקרסוליים.

זהו, עומדת היא במקומה, זקופה, אומרת שלום ולהתראות לכל חיה וחיה ומודה להן על הזמן שהקדישו עבורה, ועך כך שהשתתפו בהרפיה יחד איתה. כעת, היא חוזרת הביתה לארמון. אח! איזו הרגשה נפלאה! איזה רוגע ושלווה! איזה עולם קסום ומרתק נגלה לפניה היום…. במחשבות אלו, נכנסת לביתה המפואר ומתיישבת לסעוד את ליבה בארוחה חמה ומזינה. לאחר מכן, בזריזות ובחשק רב פונה למטלותיה הרבות הממתינות לה.

בלילה, עולה היא למיטתה שמחה ומאושרת על עוד יום שהסתיים לו בטוב וברוגע. על יום נוסף שהצליחה לנצל ולהספיק את כל מה שרצתה.
כי הנסיכה הקטנה יודעת: כדי להצליח צריך לנוח! רק בראש שקט ומחשבות נקיות וטובות אפשר להשיג ולצלוח את כל המטלות! וכדי שגופנו יהיה בריא ונוכל למצא פתרונות, עלינו לדעת את הגוף להרפות!

הרפיה מהנה ומועילה!

לידע נוסף על דמיון ויצירתיות היכנסו:
הנחיות לדמיון מודרך היכנסו לכאן
דמיון כלי לשינוי העצמה והגשמה
איך לפתח דמיון ויצירתיות בקרב ילדינו

סיפורים נוספים בסדרת היער הקסום:

💜לנשום, לדמיין וליהנות!💜

הצטרפי לשיחה