זמן קריאה: 2 דקות משחק צלליות בגרסה שונה, משודרגת ומקורית. המשחק מתאים לזמנים וגילאים שונים מומלץ לשחק כמשפחה או בקבוצת ילדים. משחק שמח ומהנה!

צלליות-משחק משפחתי חוויתי

משחק רלוונטי לכל עת ובייחוד בתקופת החורף כשקר בחוץ וחשוך, הלילות ארוכים והימים קצרים. הצעה למשחק משפחתי חוויתי במיוחד שיכול להעסיק אתכם עם ילדיכם ולספק זמן איכות מדהים. גם אם פתאום יש הפסקת חשמל והאורות כבויים, הבית חשוך, אפשר ליהנות ולחוות את הרגעים הללו כחוויה משפחתית מעצימה, מרוממת ומהנה וכל זאת בעזרת פנס או נר קטן!

הרעיון שהבאתי מתבסס על דרך ההקרנה משנות ה 90+ : מקרן שקופיות למי שזוכרת… בזמנו בילדותי שחקנו בזה רבות, ספרנו סיפורים באמצעות צלליות… דמינו סרטים ועוד…

המשחק אינו דורש משאבים ועלויות מיוחדות… אז שחקו ותיהנו!

הנחיות למשחק "צלליות"

  1. החשיכו חדר והדליקו מנורת לילה קטנה או פנס קטן. אפשר להיעזר גם בפנס של הטלפון (אם יש לכן מספיק סוללה כמובן) רצוי אור צהוב
  2. כוונו את האור לכיוון קיר – עדיף חלק ללא תמונות/חפצים וכו'
  3. בעזרת ידיכם צרו צורות ודמויות שונות כשידיכם מופנות כלפי האור.
  4. אתם תראו כמובן את צלליות הידיים/הצורות שיצרתן על הקיר. ככל שתתקרבו למקור האור כך הצללית תהיה גדולה יותר ולהיפך.
  5. הילדים יתבוננו בצללים המשתקפים על הקיר וינחשו אילו דמויות/צורות מופיעות בצלליות.

שדרוג המשחק ורעיונות נוספים לפעולה

  • אפשר לבחור שאחד ההורים או הילדים מבצע את הצלליות ושאר המשתתפים ינחשו מה עשה. מי שצדק מקבל נקודה. המנצח זה שהשיג את מירב הנקודות לזמן שהקצתם מראש למשחק.
  • הילדים יכולים להצטרף אף הם לפי תורנות או כולם יחד ומשחקים בתופסת צללית. כל אחד שמבצע צללית צריך לתפוס צללית של משתתף אחר. מי שהצליח "לתפוס" (הכוונה לעלות או לגעת בצללית באמצעות הצללית שיצר בעצמו על הקיר) צריך לנחש של מי ומה הייתה הצללית בה הוא פגע. אם ניחש נכון מקבל נק' וכך הלאה. זוכה מי שהשיג הכי הרבה נקודות.
  • אפשרות נוספת היא לספר סיפור כלשהו ולהציג אותו באמצעות הצלליות. זה יעצים את החוויה המשפחתית.
  • עוד אופציה ליצירת צלליות היא להביא דפים ומספריים ולגזור צורות קטנות, דמויות, או להביא בובות שיש בבית ככל שתרצו… ואותם להציג מול האור שהצל שלהם ישתקף על פני הקיר.

המשחק מתאים כמובן לגילאים שונים אפשר לשחק בכל הזדמנות. בתקופת החורף זו דרך נהדרת להעביר אחר צהריים עם הילדים בכיף, בבית חמים ונעים וליצור חוויה משפחתית ייחודית במינה. ואם יש הפסקת חשמל זו עוד דרך להעביר בשמחה את זמן החושך. גם יום הולדת אפשר להעביר בפעילות ייחודית וחוויתית זו!

המשחק מבטא את עניין האור והצל. ככל שמתקרבים למקור האור, כך הצללית גדולה ורחבה יותר. ולהיפך, ככל שמתרחקים ממקור האור, הצללית הולכת וקטנה…כמובן למשחק יתרונות ומעלות רבות ביניהן מעודד דמיון וחשיבה יצירתית, ועוד.
למידע נוסף על אור, שחור ולבן היכנסו לפוסט "שחור ולבן, הפכים?" וכן היכנסו ל: מעט מן האור דוחה הרבה מן החושך.

מומלץ בחום לשחק!

💜אהבתן? סמנו👍, הגיבו שתפו👋בפוסט הבא💜

הצטרפי לשיחה