זמן קריאה: 2 דקות המלצה קטנה לפתיחת כל בוקר ויום חדש כדי שהבוקר והיום שלכן שלכן יהיו טובים ולא יסתכמו בברכה בלבד… בהצלחה ורק טוב!

בוקר טוב מתחיל בהחלטה לבוקר טוב

באחד מהקורסים שלמדתי, קבלתי את המשפט הבא:

"בוקר טוב הוא לא ברכה – אלא בעיקר החלטה"

עבורי זהו משפט חזק עם משמעות עמוקה לחיים. חשבו רגע אחד על השאלה הבאה: כיצד דברים טובים שתלויים בנו מתרחשים? איך פתאום הם קיימים ונמצאים בדרכנו/חיינו? והתשובה היא: החלטה חיובית. אם נחליט שיהיה לנו טוב אז יהיה לנו טוב.
אם נחליט לראות את החושך אז נראה אותו בכל מקום גם באור יום.

המלצה קטנה בדרך לבוקר טוב

לאחר שאתן קמות בבוקר, אומרות מודה אני, ונוטלות ידיים בבוקר, אני ממליצה לכן, גם אם תוך כדי התארגנות,
לעצום עיניים לשניות ספורות ולחשוב. לחשוב איזה בוקר יהיה לי היום? מה היה לי אתמול ולקראת מה ואיך אני קמה הבוקר?
וגם אם התשובות של יום האתמול אינן כאלו חיוביות כגון שהיה איזה דבר שפגם במצב רוחכן, התעודדו מאמירת מודה אני והחליטו עם עצמכן – מה שהיה היה, היום הוא היום, יום חדש. והיום אני בוחרת להחליט שיהיה לי יום טוב.

נשמע מסובך? מורכב על הבוקר לחשוב מחשבות? אז זהו שלא. זה הרגל וזה לוקח 2-3 שניות לחשוב שיהיה לי יום טוב. תוך כדי הפעולות השגרתיות של הבוקר שאינן דורשות ריכוז ומחשבה.
אני קמה בבוקר, אומרת מודה אני, נוטלת ידיים ואומרת לעצמי איזה כיף! יום נוסף של חיים! יום נוסף גדוש ומלא בפעילות ובמשימות זמן.
כך בחשיבה כזו, אני בטוחה שיהיה לי יום טוב. כי ככה בחרתי להסתכל על היום שלי. זה לא תלוי בתוצאות ובגורמים חיצוניים. כי להרגיש טוב פירושו להיות עם רגש טוב, חיובי. הרגש הוא גשר בין הגוף הפיזי למחשבה שלי. הוא ביטוי למה שאני חושבת ופועלת ולהיפך. כלומר הרגש הוא שלי, פנימי ואישי שלי ואינו תלוי בסביבה ובעולם החיצוני. ולפי הרגש שאני גורמת לעצמי להרגיש כך אחווה את היום שלי. רגש חיובי יעביר מסר חיובי למוח ולגוף ולהיפך חלילה.
ממליצה לכן לקרא את מאכל לגוף ולנפש, וכן את "קבלת החלטות". ובעזרת הפוסט "שחור ולבן – הפכים?" תוכלו ללמוד על דרכים להכנסת אור לחייכן.

ותזכרו בכל בוקר, שכל בוקר הוא הזדמנות חדשה ליצור, לשנות ולעשות מה שלא עשיתי או לא הצלחתי אתמול.

בברכת בוקר טוב ורק דברים טובים!

💜אשמח ל-👍, תגובה ושיתוף💜

הצטרפי לשיחה

4 תגובות