זמן קריאה: 2 דקות בימי חירום חשוב מאוד לדעת איך להפחית את רמת הלחץ והמתח. קראו את הפוסט וגלו שיטה קלה…

טיפים קצרים להפחתת לחץ ומתח

עתות לחץ ומצבי מצוקה שונים בחיים, מביאים רבים מאתנו להצפה רגשית, העלאת סף הלחץ, המתח והחרדה. לעיתים גם תחושות דכדוך, חוסר חשק עד כדי דכאון קליני ושאר רגשות קשים. רגשות אלו יכולים להתבטא באופנים שונים. חשוב לזכור שנפש וגוף מחוברים ומשפיעים אחד על השני. "נפש בריאה בגוף בריא". לכן חשוב לטפח ולשמור על נפש בריאה, רגועה ולהימנע ככל האפשר מלחצים ומתחים שעלולים לפגוע לא רק בנפש אלא בגוף עצמו. לעיתים, הפגיעה בגוף כרונית. מחלות רבות נובעות כתוצאה מנפש פגועה…

הבהרה: המידע שלהלן הוא העשרתי בלבד, טיפים קטנים לחיים טובים יותר. אין המידע מהווה המלצה מקצועית ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי כלשהו. כל אישה תבחר לעצמה אם ואיך ליהנות מהידע, ואיך לאמץ אותו לחייה. במידת הצורך יש לפנות לגורמי טיפול מוסמכים מקצועיים.

לח"צ ומת"ח

אז מה עושים כדי לא להיכנס ללחץ ומתח ואם נכנסנו אז איך נצא מהם?
כדי להירגע מהלחץ פשוט תחשבו עליו!
לח"צ- לשנות חשיבה צריך! לחשוב חיובי צריך! אם נהפוך אותיות מעט נקבל : צל"ח צריך לשנות חשיבה ו- צריך לחשוב חיובי.
כלומר, שאם נהפוך ונשנה את מחשבותינו משליליות לחיוביות, ממחשבות קשות הפוגעות בתפקוד למחשבות טובות יעילות ומקדמות אז נצליח לצאת מהלחץ! אם תחשבו חיובי, תצאו מהלחץ.

גם המילה מתח מלמדת אותנו דרך קלה לצאת ממנו : מעכשיו תחשבו חיובי!

ככל שנתרגל את מוחנו ואת עצמנו לחשיבה חיובית מקדמת, כך נקל על עצמנו את ההתמודדויות השונות בחיינו.
הפתרון והדרך להפיג לחצים ומתחים טמונים במילים עצמן… והבסיס, כרגיל מתחיל בחשיבה.

לסיכום

ביהדות, לחשיבה יש ערך עליון. כך למשל יש עניין שמצוות ותפילות ייעשו בכוונה. לא לחינם נאמר "סוף מעשה במחשבה תחילה". החשיבה היא המשפיעה על התוצאה: התוצאה הפיזית והרגשית. מחשבה טובה מביאה לרגש חיובי ולהיפך חלילה… החשיבה והרגש הולכים יחד… לכן תחשבו טוב יהיה טוב! תזכרו ששינויי חשיבה דורש תרגול ולמידה…


ממליצה לכן להיעזר גם בפוסטים בקטגוריות טיפים ועצות לחיים שם הבאתי מאמרים שונים המדברים על עניין החשיבה כגון: נחת, בוקר טוב כי כך החלטתי, ישנן גם דרכים יצירתיות להפגת לחצים ומתחים כגון: ציור קשקוש (שרבוט), מאכל לגוף ולנפש ועוד.

💜אהבתן? סמנו👍, הגיבו שתפו👋בפוסט הבא💜

הצטרפי לשיחה

2 תגובות
 • וואו איזה כיףף לקרוא את הפוסטים שלך
  טיפים ששווים זהב
  בע״ה אשתדל יותר בחשיבה חיובית
  תודה ❤️

  • אני שמחה מאוד לקרא את תגובתך החמה! יקרה, הקפידי תמיד לחשוב חיובי אני מאמינה בכל ליבי שזה יוכל לסייע בכל אתגרי החיים! בהצלחה יקירתי! ואם תרצי טיפים נוספים בנושא חשיבה חיובית- עקבי אחר הפוסטים בקטגוריית טיפים ועצות לחיים!
   כל טוב!