נחת – דרכים יעילות להשגת נחת בחיים

זמן קריאה: < 1 דקות כולנו מחפשות, מתברכות ומברכות אחת את השניה בנחת מהילדים, מהעבודה מהבעל… אבל איך לחיות חיי נחת? רמז: על ידי נח"ת.

לחיות חיי נחת בעזרת המילה "נחת"

כולנו מחפשות נחת בחיים. אנחנו אפילו מתברכות ומברכות אחת את השניה בנחת מהילדים, מהעבודה מהבעל… אבל איך לחיות חיי נחת? איך עושים את זה?

דענה שזה אפשרי. אפשר בהחלט לחיות חיי נחת. חיים רגועים ושלווים. אבל זה דורש עבודה עצמית בכמה פרמטרים. אין קסמים לחיים אבל יש חיים קסומים. אציע לכן את השיטה שלי לזכירת הפרמטרים השונים כאשר כל פרמטר יוסבר ויובא בנפרד בע"ה.

הקדמה להסברת שיטת נח"ת


כנשים, אנו יודעות לפעול ולעשות מס' עיסוקים בו זמנית ונתונות לרוב ללחץ מתמיד להספיק כמה שיותר. אנו לחוצות, דואגות, חושבות ומעמיסות על מוחנו ועל עצמנו אינספור מחשבות ומשימות.

ככלל, אין הצדקה למידת הלחץ שאנו נתונות בו. להיפך, ככל שנהיה נינוחות ורגועות יותר, כך נשיג ונשלים משימות רבות יותר וביעילות רבה יותר. לא נפגע בתפקודנו, בגופנו, בחיינו ובבני משפחתנו החשופים בכל עת למצבי הרוח שלנו… 
אז נכון, לא חדשתי לכן שום דבר. ברור לכולנו שצריך לעבוד ולחנך בנחת, ברוגע…
מילדותנו חונכנו "לדבר בנחת" ו אינספור פעמים הזכירו לנו את הפסוק: "דברי חכמים בנחת נשמעים" ועוד אמירות שכאלה..
נשים יודעות אבל לא תמיד מצליחות לקיים זאת. אני בטוחה שאחרי שתקראו את הפוסט תצאי עם נקודות חדשות ותשובות למחשבה. אז בהצלחה קריאה מהנה ומועילה!

איך משיגים נחת בעזרת המילה נחת

יש לדעת כי : נחת = נח"ת. ובע"ה ראשי תיבות אלו יעזרו לנו לזכור איך להשיג נחת בחיינו!

  • נזכור לנשום: נשימות חיוניות תדירות
  • נחשוב חיובי תמיד
  • נעניק חיוכים וחיזוקים תמיד
  • ניישם ח' ת:
    תלמוד; תזונה; תעסוקה; תכנון; תנועה; תנומה; תמריץ; תרומה;

כלל מושגים אלו משפיעים על הרגשותינו, תחושותינו וקיומם מסייע לגוף ולנפש שלנו למצוא את הנחת והרוגע להם הוא זקוק.

בינתיים זכורנה נשים ואימהות יקרות לנשום עמוקות בכל עת שתוכלו.. תוך כדי עבודה, במטבח, טיפול בילדים… לנשום לפני פעולה ובעת הפעולה!

💜 נשמי בנח"ת ואל תשכחי לסמן 👍, להגיב ולשתף💜

הצטרפי לשיחה