איך להמיס חמאה?

זמן קריאה: 2 דקות אחת השיטות הטובות ביותר להמסת חמאות היא "בן מארי" או הכלי הכפול. להסבר ויתרונות עיקריים לשיטה כנסו ושיהיה בהצלחה!

קיימות מס' שיטות להמסת חמאות. ביניהן:

  • המסה במיקרו
  • באמצעות סיר ישירות על האש
  • המסה בכלי כפול – בן מארי

מכל השיטות שעליהן למדתי, מצאתי שהשיטה הקלה והנוחה יותר היא שיטת הכלי הכפול – בן מארי.

שיטת הכלי הכפול – בן מארי

מדובר בשיטה ידועה ומוכרת ברחבי העולם ונמצאת בשימוש שנים רבות מאוד. הרעיון הוא המסה באמצעות חימום הכלי העליון. בפוסט איך להמיס שוקולד בלי לשרוף אותו פרטתי את שלבי השיטה. בפוסט זה אפשר לראות בתמצית את עיקרי השיטה ובהמשך את היתרונות העיקריים לשיטה זו.

המסת חמאת שיאה וחמאת קקאו בכלי כפול

חשוב לדעת, כי ישנם חומרים מסוימים שחום ישיר עלול לפגום בהם או ברכיבים והערכים התזונתיים שלהם. בין חומרים אלו, נמצאות סוגי חמאות שונות כגון חמאת קקאו, חמאת שיאה ועוד.

למי שאינה יודעת, לחמאת הקקאו יש יתרונות רבים מאוד לגופנו הן כמאכל, והן למריחה על העור, השיער. לכן זו אחת החמאות שאני ממליצה מאוד שתהיה בבית. היא שימושית מאוד להכנת שוקולד ביתי , להכנת מוצרי טיפוח שונים לגוף כגון דיאודורנט טבעי ועוד. במתכונים כאלו יש להמיס את החמאה בשיטת הכלי הכפול- בן מארי.

להלן חלק מיתרונות שיטת הכלי הכפול:

  1. המסה מבוקרת ורגועה. לא צריך להיות בלחץ ולעמוד ליד הסיר לערבב כל שניה שחלילה לא יידבק, לא יישרף.. כי זה לא יקרה בשיטה זו. גם אם התעסקתן בדבר אחר תוך כדי ושכחתן – דבר לא יקרה.. החמאה תימס ולא תישרף.
  2. המסה בטוחה: החמאות המומסות לא מגיעות לחום גבוה ולכן אין חשש להיכוות אם נוגעים בהן. כמובן יש להיזהר מהמים הרותחים כששופכים אותם לכלי התחתון. וכן, כאשר מניחים את הכלי השני מעליו. תוודאו שהכלים נכנסים טוב אחד בשני. אסור שהכלי העליון ישקע כולו בכלי התחתון. שהמים לא יגלשו וייכנסו לכלי העליון עם החמאות..
  3. סביבת העבודה נותרת נקייה. החמאה לא משפריצה לכל עבר מה שעלול לקרות בהמסה במיקרו או בסיר אם האש חמה מדי.
  4. אין צורך ללכלך כלים רבים. במתכונים רבים, תוכלנה להוסיף את שאר מצרכי המתכון לחמאה המומסת באותו כלי. בכך תחסכו כלים לשטיפה.
  5. שמירת רכיבי החמאה על שלל יתרונותיה לבריאותנו. זהו יתרון שקיים רק במתכון שאינו דורש אפיה או בישול.

מקווה מאוד שהמידע הקצר שהבאתי בפניכן יהיה לכן לעזר…. בהצלחה רבה בכל!!

לקריאה נוספת:

הצטרפי לשיחה

2 תגובות
  • צודקת לחלוטין פעם אחת חיממתי במיקרוגל קצת יותר מידי והחמאה כולה נמרחה במיקרוגל