משחק 1, 2, 3 דג מלוח

זמן קריאה: < 1 דקות משחק " 1,2,3 דג מלוח" הינו משחק ילדות משעשע ואנרגטי הדורש מרחב פתוח ולפחות 2 משתתפים, בעל יתרונות התפתחותיים רבים. משחק מהנה!

משחק לשמירה על שיווי משקל ,איפוק ושליטה עצמית

משחק דג מלוח או בצרפתית 1,2,3la lune et le soleil , מעבר להיותו חוויתי וכיפי ממש, הינו בעל יתרונות התפתחותיים רבים ביניהם אפשר לציין:

 • שמירה על שיווי משקל
 • איפוק
 • תכנון מוקדם
 • שליטה עצמית
 • עמידה בכללי המשחק ועוד

זהו משחק פשוט שלא דורש דבר למעט מרחב כלשהו: בבית, בחצר, בפארק איפה שרוצים ונמצאים. שחקו יחד עם ילדיכן ותיהנו מזמן איכות נפלא ומשעשע.

מהלך המשחק

 1. החליטו על נקודת התחלה וסיום. למשל: מחליטים מקיר אחד עד לקיר שממולו, או מעץ אחד לשני וכד'.
 2. בחרו משתתף שישמש כמנחה המשחק. שאר המשתפים נעמדים בנקודת ההתחלה.
 3. המנחה מכסה את פניו ( או מסתובב ומפנה את גבו למשתתפים) וקורא בקול רם "1, 2, 3 דג מלוח" ולפי קריאתו זו, שאר המשתתפים מתקדמים.
 4. במילה "מלוח" המשתתפים חייבים להיעצר במידית ולעמוד בלי לזוז כלל.
 5. המנחה בודק שכלל המשתתפים לא זזים בכלל (שום איבר בגופם).
  הערות: משתתף שהמנחה רואה אותו זז חוזר לנקודת ההתחלה. המנחה יכול לעשות פרצופים, לגרות את המשתתפים לצחוק אך עם ילדים קטנים רצוי לא לאתגר יותר מדי ולכן לא ייגע בהם.
  עם ילדים גדולים יותר, המנחה יכול להזיז את המשתתפים כרצונו – כלומר לעצב את תנועתם: להרים את ידיהם להזיז את ראשם וכד', אך בלי לקדם אותם.
  עניין נוסף, המשתתפים יכולים להתקדם גם לאחר קריאת 1,2,3 דג מלוח אך בזהירות. אם המנחה תופס אותם זזים עליהם לחזור לנקודת התחלה.
 6. לאחר סבב ראשון של תזוזה, המנחה שוב מכסה את פניו/ מפנה את גבו וקורא שוב "1, 2, 3 דג מלוח" וכך ממשיכים הלאה במשחק עד לסיום.
 7. המנצח הוא זה שהצליח להגיע לנקודת הסיום הראשון. אם ממשיכים לשחק, משתתף זה הופך להיות המנחה – המקריא את דג מלוח.

💜שחקו בהנאה ואל תשכחו ללחוץ על ה👍, להגיב ולשתף💜

הצטרפי לשיחה