זמן קריאה: 2 דקות סיפור קצר עם מוסר גדול על חשיבות ההמתנה והסבלנות לפני כל פעולה!

סיפור קצר עם מוסר גדול על חשיבות ההמתנה והסבלנות לפני כל פעולה!

ראובן כהן, חוזר לביתו בשעת ערב מאוחרת ולתדהמתו הרבה רואה רכב חדש מסוג ב.מ.וו חונה לו בחניה… ראובן עייף ורעב לאחר יום עבודה מפרך ומתיש מסנן לעצמו בכעס: "איזו חוצפה! עזות מצח!!! שוב החנה את רכבו בחניה שלי כבר אמרתי לו אלף פעמים לשכן הזה שלא יחנה בחניה שלי!!! אין לו בושה!! אני אראה לו מה זה! את הלקח הוא ילמד אחת ולתמיד!!!!

ראובן הינו בעל משאית בטון….ובפעולה נמרצת, כשכעס ושמחה של מזימה שטנית בעיניו… נוסע רוורס, מפעיל את מנוע מערבל הבטון ושופך את כל תכולתו, כל הבטון שבו, על הרכב החדש החונה לו בחניה….

עם סיום פעולת הנקמה, ראובן מחנה את המשאית איפשהו ועולה בצעד קליל לביתו : "מה שמחכה לו לשכן הזה מחר בבוקר הוא לא ישכח בחיים! טוב עשיתי רק ככה ילמד לא להחנות את רכבו בחניה שאינה שלו!!"

ראובן פותח את דלת ביתו וכל בני משפחתו קופצים לעברו ומריעים לו: " יום הולדת שמח אבא!!!!!" וכולם יחד שמחים, מתרגשים, רוקדים לכבודו ומגישים לו קופסא קטנה…."קח אבא זה לכבודך, שנים רבות חסכנו פרוטה לפרוטה עד שקבצנו את הסכום"…

ראובן המאושר והנרגש פותח את הקופסא הקטנה ו…. חשכו עיניו…. שניה לאחר מכן המסכן מתעלף… בקופסא הקטנה מונח לו מפתח קטן של רכב ב.מ.וו….

מוסר ההשכל ברור ומובן….בכעסו הרס בעצמו את מתנתו…

שמנה לב לאמור בפרקי אבות א משנה א: "הוו מתונים בדין.." מה הכוונה? מתונים מלשון מתון- סבלן היו סבלניים לפי שתשפטו את הדין ותשקלו היטב את המקרה… המילה "מתונים" מגיעה מלשון המתנה להמתין.. וראינה איזה פלא מתגלה לנו- המתנה = ה 🎁. מי שממתין והינו סבלני מרוויח ובעצם מקבל מתנה!! מתנה = מתן ה'. ה' הטוב מעמיד אותנו בניסיונות וכשאנו כועסות אנו פוגמות והורסות במו ידינו את המתנה שהקב"ה נתן לנו…

אז נשים ואימהות יקרות, היו מתונות בחייכן עם בעליכן, ילדיכן ותזכו למתנות לרוב!!

הערה: את הסיפור הזה תרגמתי לאחר ששמעתיו מפי הרב אטלי, רב דובר צרפתית מנהל ת"ת בירושלים ומעביר שיעורי מוסר לקהל יהודי צרפתי.

רב נחת והצלחה רבה!!

סיפורים נוספים

הצטרפי לשיחה

4 תגובות
 • חובה עלינו להיות מתונים בדין.
  אל לנו לשפוט לפי מראה העיניים, יש לנהוג במתינות! ולשפוט לכף זכות ולא לכף חובה.
  סיפור עם מוסר השכל מעניין ומלמד.
  תודה לך יקרה❤

 • ואוו מעולה כמה שאני מכירה את הסיםור הזה בוריאציות שונות המסר חד וברור תמיד לדון לכף זכות
  ולהעז לחשוב טוב גם במצבים קשים ככל שיהיו..
  תודה על השיתוף!!