זמן קריאה: 2 דקות שיהוק הוא תופעה פיזיולוגית הגורמת למבוכה רבה בעיקר כשנמצאים בחברה אך גם מציקה מאוד. מובאות בפניכן 2 שיטות קלות שעובדות למניעת ו/או הפסקת שיהוקים. בהצלחה

הפסקת שיהוקים במס' שניות

הפעם, אני רוצה לשתף אתכן בשתי שיטות שעזרו ועוזרות בהפסקת שיהוק (לא כתבתי שיעזרו בעתיד, בכוונה…. כולי תקווה ששיהוק לא יבוא לבקר). אם יודעים לזהות את ה"שניה" שלפני שהשיהוק מגיע, אפשר למנוע אותו. חשוב לשים לב ולהבדיל, שיהוק זה לא גיהוק. על השיהוק הבאתי הסבר קצר, וגיהוק הוא בשפה היומיומית (סלנג) מה שנקרא "גרעפס".

💜מקווה שהמידע יועיל לכן ולסובבים אתכן אשמח שתשאירו לי תגובה ותשתפו הלאה לקרובות!💜

מידע קצרצר על מה זה שיהוק?

שיהוק הינה תופעה פיזיולוגית הנוצרת כתוצאה מכיווץ פתאומי ולא רצוני של שרירי הסרעפת וסגירה ופתיחה של מיתרי הקול בצורה מהירה ובלתי טבעית. עובדה זו גורמת להתפרצות קול פתאומית ומהירה מקנה הנשימה והגרון. לכן, יוצא מאתנו רעש/"קול" בלתי נשלט ונגרם מן הפסק רגעי בדיבור התקני. בזמן שיהוק, מתרחשת לאדם מעין 'קפיצה' של פלג הגוף העליון, וכתוצאה חש האדם אי נוחות, מבוכה, כאבים כגון כאבי ראש, כאבים בבית החזה ועוד

השיהוק נגרם ממספר סיבות בין היתר צורת האכילה, סוג המזון שאנו אוכלים, מצב רגשי בו אנו נמצאים כגון פחד או התרגשות ועוד.

מניסיוני, אם אדם משהק פעם אחת, לרוב יחזור לשהק עוד מס' פעמים במהלך 24 שעות הקרובות. כלומר, שיהק פעם אחת, הצליח להעביר את השיהוק, מס' שעות לאחר מכן יחזור השיהוק וחוזר חלילה. עד חלוף 24 שעות.

מציק, מביך ולא נעים. אם אתן מרגישות שמשהו לא תקין וזה לא עובר התייעצו עם רופא.

אז מה עושים כדי להעביר את השיהוקים?

אם תקף אתכן שיהוק, ואתן רוצות להיפטר ממנו במהירות אני מציעה לכן 2 אפשרויות שעובדות והן בדוקות ומנוסות!

  1. לשתות מים בלי לנשום: נשמו בהתחלה נשימה עמוקה ועצרו את נשימתכן. קחו בקבוק מלא מים ושתו ככל שתוכלו. אם אין לידכן בקבוק תוכלו לשתות מכוס חשוב לשתות לפחות חצי ליטר מים קרירים ולא לנשום. לבלוע בלי לנשום. זה חשוב מאוד.
  2. לאכול קוביית שוקולד: רצוי שוקולד מריר ביתי (הכי טעים-הכי אמיתי). גם כאן, אם זיהיתן שהשיהוק אמור להגיע, אכלו בזריזות מעט שוקולד ותראו שתצליחו למנוע ו/או להפסיק את השיהוק. אופציה זו טובה בעיקר למצבי שיהוק שנגרמו לאחר שחשבתן על אוכל, שרציתן אוכל כלשהו ולא אכלתן וכד'.

חשוב לשים 💜 לסימנים המקדימים של השיהוק. ככל שתזהו אותם מהר יותר או טרם הגעת השיהוק תוכלו למנוע את הגעתו ולהפסיקו בקלות. פעלו לפי אחת האפשרויות שנתתי לכן והקלו על עצמכן.

הערה חשובה: את השיטות הללו ניסיתי על עצמי ועל אנשים/נשים הקרובים בסביבתי בני משפחה וחברות וזה עבד תמיד … חשוב לי לציין ולהדגיש שזה עדיין בגדר "תרופת סבתא" ויתכן שלא יתאים/יעבוד על כולם.. ובכל זאת לא מזיק לנסות ואם לא יועיל, לא יזיק!

💜בהצלחה רבה ושלא יבוא השיהוק כלל! ואם אהבת והמידע עזר לך, שתפי והשאירי לי תגובה💜

הצטרפי לשיחה