תחפושת של בית

זמן קריאה: 3 דקות מדריך להכנת תחפושת בית כולל גלימה. בהצלחה.

רעיון מקסים לתחפושת בית בהכנה עצמית DIY

פורים הוא אחד החגים האהובים עלי מאוד. מאוד קל לנחש גם מדוע…. כל התקופה שנלווית אליו היא הזדמנות מיוחדת במינה עבורי ליצור. לעסוק במה שאני הכי אוהבת לעשות – אומנות. אז אני בעזרת השם, משתדלת כל שנה למצא יחד עם בעלי שיח' רעיון מקורי, יצירתי לתחפושות לילדים שאני יכולה להכין בבית מחומרים פשוטים, זמינים וזולים.. כי בינינו… לא חבל להשקיע כל כך הרבה כסף עבור מס' שעות בשנה????

בהצלחה ביצירה ותיהנו מהחגיגה!

חומרים נדרשים להכנת התחפושת

 • קופסת קרטון בהתאם למידת הילדה
 • מספריים
 • סכין יפני
 • דבק חם
 • נייר עטיפה או קרטון ביצוע או כל דבר אחר שתוכלו לצייר עליו ואז להדביק על הקופסא
 • 1-2 מפות אל-בד
 • גואש/אקריליק ומכחולים מתאימים

מהלך הכנת התחפושת

 1. קודם כל מצאתי קופסא שהתאימה למידת הילדה ופתחתי את החלק התחתון. כך הילדה יכולה להיכנס לתוך הקופסא.
 2. לאחר מכן, על גבי קרטון ביצוע, צבעתי את קירות הבית, חלונות ודלת. בחרתי ליצור בית בסגנון ירושלמי עתיק.
 3. לאחר מכן, כדי שהילדה תוכל לשאת את הקרטון בלי חשש שיפול/יחליק.. הכנתי כתפיות:
  • חותכים שתי רצועות אל בד רוחב של כ- 15 ס"מ ואורך 1 מטר.
  • מקפלים כל רצועה ל 3 או 4 חלקים שווים (כדי שהרצועות יהיו יותר יציבות וחזקות).
  • תופרים בצדדים או מדביקים עם דבק חם.
 4. את הכתפיות הדבקתי בדבק חם במרכז משני צדדי הקרטון. תמדדו לפניכן כדי לוודא בדיוק את האורך של הכתפיות ואת מיקומן. שימו לב שלא תדביקו עקום. ממליצה לסמן בדיוק ולמדוד בסרגל כדי להדביק במקום הנכון.
 5. משאריות נוספות של מפת אל-בד עטפתי את החלק הפנימי של הקרטון. העטיפה הזו היא רק כדי שיהיה יותר נוח וזה נותן גימור יותר יפה ונעים פנימית לתחפושת.
 6. בנוסף להשלמת התחפושת, הכנתי כובע "גג" עגול באותו סגנון של הבית משאריות נוספות של אל בד. ממליצה להיעזר בתמונות כדי להבין יותר טוב.

הכנת גלימת תחפושת בית

הכנתי את הבית, הכנתי גג לראש הילדה. הבית עומד יציב עם כתפיות.. אבל, כמה זמן היא תוכל להתהלך עם זה? לא יותר מדי.. ההשקעה שווה ממש את המאמץ, אך בכל זאת כדי שלא תישאר בלי תחפושת לאחר שתחליט להוריד אותה, כי תרצה לשבת למשל… הכנתי גם גלימה עם עיצוב תחפושת בית באותו סגנון ועד כמה שיכולתי, זהה לבית שצבעתי על קופסת הקרטון. מאחורה כתבתי מלל מעניין. כל אחת תוכל להתאים כרצונה…

להלן הנחיות להכנת הגלימה:

 1. לקחתי מפת אל-בד וגזרתי בהתאם למידת הילדה: מדדתי את אורך הילדה (באורך שאני רוצה שהגלימה תהיה) וגזרתי מלבן באורך כפול מגובהה.
  מבחינת הרוחב, אני משאירה את רוחב המפה כדי לעשות אותה כפול. כך הגלימה יותר חזקה ויציבה. כמובן שהכל תלוי במבנה הגוף של הילדה.
 2. לאחר שגזרתי במידה הנכונה (אני מודדת על הילדה), אני מקפלת לרוחב על שניים למצא את מרכז הגלימה ומסמנת. כך אדע איפה למקם את פתח הצוואר והיכן לצבוע מקדימה בית בדומה לזה שציירתי על הקרטון.
 3. בצד האחורי (של הגב) כתבתי מלל נעים ועצבתי מעט באותו סגנון של הבית.
  שימו לב שזה צריך להיות הפוך כי בעצם מקפלים צד אחד זה החלק הקדמי של הגוף, וצד שני של הגלימה זה החלק של הגב.
 4. לאחר שצבעתי והכל יתייבש, אני הופכת את הגלימה כך שלא נראה את הציור והמלל, וסוגרת בצדדים בתפירה ידנית או במכונה או עם דבק חם. אני משאירה פתח יחסית רחב ליציאת הידיים שיהיה נוח, והילדה תוכל לנוע בחופשיות.
 5. במרכז הגלימה אני גוזרת פתח לצוואר. תוודאו שהפתח מספיק רחב שהראש יוכל לעבור בקלות, אין צורך להתעסק עם רוכסנים וכפתורים. לאחר שהילדה ניסתה את הגלימה, ורואים שהראש נכנס טוב והכל עומד כמו שצריך, אפשר להדביק את השכבות של פתח הצוואר (הרי עשינו על שכבה כפולה) או בעזרת תפר אוברלוק או רגיל, או בעזרת דבק. צריך שתהיה סיומת יפה כי זה ייראה.
 6. לסיום, הפכתי את הגלימה כך שהתפרים/סימני הדבק יהיו פנימיים והנה יש לנו גלימה מקסימה… אותה הילדה לבשה ומעליה את קופסת הבית. כך כשרצתה להוריד את הקופסא, פשוט שלפה אותה ונשארה עם התחפושת שלה…

רעיונות נוספים לתחפושות בהכנה ביתית

מוזמנות לכתוב ולהעלות שאלות אשתדל להשיב בשמחה…פורים שמח!

הצטרפי לשיחה